Meist

HUUM on innovaatiline Eesti saunakeriste tootja. Meid inspireerib armastus sauna ja uudsete lahenduste vastu. Oleme HUUMi saunakeristes ühendanud kauni disaini, maheda leili ja nutika tehnoloogia.

HUUM HIVE electric heater in environment
HUUM steaming HIVE mini with people

HUUM on hõõguv sauna süda

“huum” eesti keeles  – lõõm, kuma, hõõgus
“humidium” ladina keeles  – aur, niiskus
“xŪma” vanagermaani  – vari, pimedus

“húm” vanaislandi  – hämarik
“Ūm” liivi  – koidik

 

Huum on keriselt tõusev kuum aur ning Eesti sauna hõõguv elujõud, mis saab oma energia  leilist, sõprusest ja sauna armastavate inimeste pakatavast energiast.

 

OF SAUNA
HUUM puukuttekerised laos

Kolm põlve saunatraditsioone

Põhjamaades on saun alati olnud terviklik kogemus, mis toob inimesed kokku, turgutab tervist ja kosutab hinge. Iga tõeliselt lõõgastava saunaelamuse keskmes on hea keris.

HUUMi rajaja Siim Nellis on juba kolmas enda perekonnas, kes tegeleb saunakeriste tootmisega. Vanaisa Nellis oli osav pottsepp, kes ladus vastupidavaid saunahjusid käsitööna. Siimu isa toodab kvaliteetseid keriseid tänase päevani.

Siim otsustas saunakeristele lisada innovaatilise tehnoloogia ja kauni disaini, et teha kvaliteetne Eesti sauna  kättesaadavaks kõikjal maailmas.

 

Valmistatud Eestis
huum drop elecric heater side

Esimene disainkeris DROP sündis koostööst

Saunakeristel on pikk ajalugu, mille jooksul nende välisele ilmele on vähe tähelepanu pööratud.

Soovides leida saunakeristele kaasaegset ja tõhusat disaini, pöördus Siim Nellis 2011. aastal Eesti Kunstiakadeemia poole. EKA tootedisaini tudengid pakkusid välja erinevaid ideid. Kõige enam hakkas nende seast silma seinale kinnitatav kaarjas keris, mille kuju oli inspireeritud veepiisast. 2012. aastal arendati disainilahendus tootmisvalmis ning keris hakkas kandma nime DROP ehk veepiisk.

Loodud saunakeris erines oma eelkäijatest silmatorkavalt nii ainulaadse ümara kuju kui leidlikult läbimõeldud sisu poolest. Tänu vähestele metallpindadele ja tavatult suurele kivikogusele annab DROP elektrikeris mõnusalt maheda leili, mis edestab isegi paljusid traditsioonilisi puuküttekeriseid. Keris on kompaktne, seda on lihtne paigaldada ning vastupidavad küttekehad töötavad energiasäästlikult.

2015. aastal võitis DROP saunakerise disainilahendus ning meisterlik teostus ühe maalima prestiižsema tootedisainiauhinna Red Dot.

 

Kes me oleme

Oleme entusiastlikud saunafännid, keda ühendab armastus sauna, looduse ja aktiivse eluviisi vastu. Kasvades üles Eestis on saun meie elu loomulik osa juba lapsepõlvest.

Meid innustavad loovad lahendused, kaasaegne disain ja innovatsioon. Me teeme kõvasti tööd, kuid oskame täiel rinnal nautida ka puhkust ja liigume palju looduses. Peale karget talvematka või põhjamaiselt pikal suveõhtul ei leidu paremat viisi lõõgastumiseks, kui hea saun.

 

Eesti saun on terviklik kogemus, mis hõlmab traditsioone, head tervist, rõõmu pere ja sõpradega veedetud ajast ning võimalust end taaslaadida.

Anname HUUMis endast parima, et ehe ja elamust pakkuv Eesti saun oleks kättesaadav kõigile saunasõpradele igas maailma nurgas. 

 

 

 

OF SAUNA
HUUM team

Ehtne Eesti saun

Higistamine ja kaseokstega vihtlemine – ideaalne laupäevaõhtu? Vanade eestlaste jaoks küll. Ammu enne seda, kui kaasaegsed spaad sauna kogu maailmale tutvustasid, oli saun sajandeid Eesti talupoegade igapäevaelu oluliseks osaks.

Kord nädalas, tavaliselt laupäeval, pandi saun kütte ja hoolikalt valmistatud kasevihad kuuma vette ligunema, et valmistuda puhastavaks ja tervistavaks saunaõhtuks. See traditsioon ulatub Eesti kultuuris nii sügavale, et ka tänapäeval ei ole laupäevased saunaõhtud kuhugi kadunud. Nii noorte kui vanade eestlaste jaoks tähendab saun jätkuvalt pere või lähimate sõprade kogunemist, lõõgastumist, jahedasse järvevette või lumme hüppamist ning uut energiat mõnusalt veedetud ajast.

Eesti saun