3 toodet, mis tõid HUUMile rahvusvahelise RedDot auhinna

Red Dot Award on rahvusvaheline tootedisainikonkurss, mis on kujunenud vingeks ülemaailmseks kvaliteedimärgiseks. Võistluselt auhinna koju toomine ei ole sugugi lihtne. HUUMil on see õnnestunud elektrikeristega DROP ja CLIFF ning kaugjuhitava sauna juhtpuldiga UKU. Räägime, millega need tooted võitsid žürii südame, nii et neid on saanud saunasõprade lemmikuks kogu maailmas. 


Kuni 2022. aastani on väikesesse Eestisse tulnud vaid 11 Red Dot võitu, millest kolm kuulub HUUMile.

 

Auhinnad on HUUMile toonud:

 

Red Dot auhind tunnustab silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstab esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonna.

 

 

#1 HUUM DROP elektrikeris 

 

DROP on HUUMi esimene elektrikeris ja selle saamislugu ulatub 2011. aastasse. Ettevõtte asutaja Siim Nellis on pärit pikkade saunaehituse traditsioonidega perekonnast. 2011. aasta kevadeks küpses tema peas idee luua uue põlvkonna elektrikeris.

Kaunis disain ja suitsusaunale võrdväärne leil

Elektrikeriste tootjaid on suhteliselt palju. Turul puudusid  aga elektrikerised, mis annaks tõeliselt kvaliteetset ja mahedat leili ning mille puhul oleks panustatud ka disaini. Värskete ja “kastist välja” ideede püüdmiseks pöördus Siim Eesti Kunstiakadeemia poole. Plaan oli teha koostööd tootedisaini tudengitega.

Veepiisast inspireeritud

Ideekavandeid valmis mitmeid. Kõige enam jäi aga silma Mihkel Masso seinale kinnitatav poolkera laadse disainiga töö. Kujult meenutas see veepiiska ning sai selle järgi hiljem ka nime.

2012. aastal arendati kavand tootmiskõlblikuks. Kerise voolujooneline disain muutis selle konkurentide hulgast selgelt eristuvaks. Samuti paistis silma kerise erakordselt suur kivide kogus. See mitte ainult ei täiustanud disaini vaid tagas ka maheda leili nagu suitsusaunas.

 

DROP ületas müügieesmärke 400 protsenti

Kui DROP elektrikeris müüki jõudis,  sai sellest tõeline edulugu. Juba juba esimese tootmisaastaga ületas see HUUMi müügieesmärke 400 protsenti. 

 

Kaunis nii väljast kui seest

DROP keris on oma tüübilt võrkkeris. Kerise roostevabast terasest painutatud kaared annavad disainile pehmust ning lasevad kerisekividel välja paista. Suur kivide kogus tagab maheda ja kauakestva leili.

Kui kerises on kive palju, ei jõua need sauna mineku ajaks kõrvetavkuumaks muutuda, kuna suure hulga kivide soojenemine võtab aega. Paraja temperatuuriga kividele vett visates, eraldub mõnusa temperatuuriga leil. Samas talletab selline kivikogus ka suure hulga soojust. Kivid püsivad kaua kuumad ning leili jätkub pikalt.  Kuna võrkerisele saab leili visata nii ülalt kui küljele, suurendab see leili viskamise pinda veelgi. Ümarad kivid, mida oma keristes kasutame, lasevad leiliveel segamatult allapoole kuumemate kivikihtideni liikuda ja täiustavad leilikogemust veelgi.

 

Tervislik leil

Uuringud on ka näidanud, et mida vähem on kerisel metallpindasid, seda tervislikum on leil. Kividelt tulev leil paiskab õhku meile kasulikke negatiivseid ioone, mis loovad sissehingates värske tunde nagu mererannas.

 

Leidlik ülesehitus

Juhtpuldist hallatav DROP näeb leiliruumi seinal stiilne ja puhas välja. Leidlik ülesehitus annab kerisele väikesed ohutuskaugused. Kvaliteetne sisu ning roostevabast terasest kaared kauakestva kvaliteedi. Samuti on lihtne kerise paigutamine seinale. 

 

DROP elektrikerise parimad omadused:

 • mahe, tervislik ja kauakestev leil
 • silmapaistev ja puhas disain
 • väikesed ohutuskaugused 
 • võtab seinal olles vähe ruumi
 • lihtne paigaldada
 • kvaliteetne ja vastupidav

 • Lisaks 2015. aastal pälvitud RedDot tunnustusele on DROP saanud mitmeid kohalikke auhindu.

 

 

#2 HUUM CLIFF elektrikeris

 

Esimeste HUUMi keriste korpused valmisid painutatud roostevabast metalltraadist. Et pakkuda mitmekesisemaid valikuid keriste mõõtmetes ning paigutusviisides, otsustasime järgmiseks turule tuua roostevabast teraslehest lõigatud kerised. Kaotamata seejuures disainis, kivide koguses ega leili kvaliteedis.

 

Tuli leida disain, mis vastab HUUMi enda seatud kõrgetele nõudmistele

Meie  arendus- ja disainimeeskonnal seisis ees üsnagi väljakutsuv ülesanne. Lisaks kaunile disainile ja funktsionaalsusele on HUUMile alati oluline olnud leida ka materjale säästvaid tootmisviise. Nii ,et keriste tootmine oleks keskkonnale nii vähe koormav, kui võimalik.  

 

Leidlikult keskkonnasõbralik lahendus

Peale mitmete versioonide testimist jõudsime sobiva lahenduseni. Leidsime viisi, kuidas valmistada ühisest teraslehest kaks kerist.  Ilma, et midagi jääks kasutamata.

 

HUUM STEEL kerise väljalõigetest valmivad CLIFF kerise ribid

Esmalt lõigatakse välja HUUMi elektrikerise STEEL korpus. Tekkinud väljalõiked kasutatakse ära CLIFF kerise ribideks. Nii saab öelda, et pilkupüüdev disainkeris CLIFF valmib tegelikult materjali jääkidest. Kasutame efektiivselt ära kogu väärtusliku materjali ning ei kurna keskkonda. Tänu leidlikule tootmisprotsessile  moodustavad CLIFF ja STEEL lahutamatu paari – ilma üheta ei oleks teist. Tulemuseks on kaunis disain ja väiksem jalajälg.

 

CLIFF on kompaktne ja mugav lahendus korterisaunadesse

CLIFF elektrikeris hiilgab lisaks disainile ka nutikalt kavandatud sisu polest. Keris on mõõtudelt kompaktne ja erakordselt väikeste ohutuskaugustega. Seetõttu sobib see ideaalselt korterisaunadesse. Väikesed ohutuskaugused on saavutatud hoolikalt läbimõeldud ülesehituse ja sisemise õhutunneli abil.

 

Seinale paigaldatav CLIFF Mini lisab veelgi võimalusi

CLIFF kerisel on olemas ka veelgi väiksemate mõõtmetega versioon, CLIFF Mini, mille saab paigutada leiliruumi seina külge.  Leili kvaliteedi osas ei aga ka see sale keris kompromisse. CLIFF Mini mahutab märkimisväärse koguse 60 kg kive. Nii on ka sellel kerisel suur leili viskamise pind, kivid ei jahtu kiirelt ning leil saab mahe ja külluslik. 

 

CLIFF elektrikerise parimad omadused:

 • mahe, tervislik ja kauakestev leil
 • väike ökoloogiline jalajälg
 • lihtne paigaldada
 • kvaliteetne ja vastupidav
 • suure võimsuse ja suure hulga kivide juures kasutab minimaalselt põrandapinda

 

 • CLIFF on inspireeritud Põhja-Eesti kaljurannikust, esindades maa ja kivi elemente.  

 

 

 

#3 HUUM UKU sauna juhtsüsteem

Siis kui alles arutleti kaugjuhitava sauna võimalikkuse üle, panime meie HUUMis oma helgemad pead tööle, et leida lahendus. HUUM UKU juhtsüsteem oli esimene äpis nutitelefoni teel juhitav sauna juhtseade maailmas. Tänaseks on sarnase tehnoloogiaga järele tulnud mitmet teised tootjad.

 

UKU muutis saunatööstust

HUUM tuli UKU juhtsüsteemiga välja 2014. aastal. Lõime süsteemile kolm erinevat mudeli, et saunaomanikule jääks võimalus valida sauna kütmise viis enda eelistustest ja sauna asukohast sõltuvalt.

 

Kolm mudelit – kolm erinevat võimalust juhtida

Kõigi kolme UKU juhtsüsteemi mudeli põhifunktsioonid on samad. Süsteem aitab sauna kütte panna, reguleerida selle temperatuuri, kasutada taimeri funktsiooni jmt. UKU mudeli valikul saavad määravaks saunaomaniku harjumused.

 

UKU Local paneb sauna kütte juhtpuldist saunaruumi seinal

Juhul kui distantsilt sauna kütmine ei ole sulle oluline või saun asub piirkonnas, kus ei ole head võrguühendust, on sobilik UKU Local. See mudel ei vaja ühegi võrguühenduse ega telefoniäpi olemaolu. Saun läheb kütte juhtpuldist saunaruumi seinal.

 

UKU WiFi ja UKU 4G lasevad sauna kütte panna nii juhtpuldist kui mobiiltelefonist

Kui sauna kütte panek alles koduteel olles või diivanil telekat vaadates tundub sulle hea mõte, võta UKU WiFi või UKU 4G. Mudelit valides tee otsus selle põhjal, millise võrgu levialas sinu saun asub. Kui heas WiFi levialas, siis sobib UKU WiFi. Kui aga näiteks maakodus, kus WiFi-t ei ole ja mobiilside võrk on kindlam lahendus, sobib UKU 4G. Sellele on sisse ehitatud GSM-moodul ja sees SIM-kaart. 

 

Kõigi kolme UKU juhtsüsteemi mudeli põhifunktsioonid on samad. Süsteem võimaldab sauna kütte panna, reguleerida selle temperatuuri, kasutada taimeri funktsiooni ja palju muud.

 

 

Nii klientide kui žürii kiituse pälvis juhtpuldi stiilne disain ja intuitiivne menüü

Lisaks nutikale kaugjuhtimise võimekusele on UKU suure populaarsuse taga stiilne välimus ning kasutuslihtsus. Juhtpuldil on vaid üks nupp. Selle abil  saab kergesti seadete menüüs liikuda, kerist sisse lülitada ja sauna erinevaid funktsioone seadistada. Minimalistliku disainiga juhtpult näeb sauna seinal hea välja. Juhtpultide korpused on valmistatud erinevatest materjalidest ning värvitoonides, et neid saaks sobitada sauna sisekujundusega.

UKU juhtsüsteemi parimad omadused:

 • sobib keristele kuni 18 kW
 • ühildub ka teiste tootjate elektrikeristega
 • kaugjuhtimine mobiilirakendusest
 • funktsioonid mugavaks ja turvaliseks saunakogemuseks
 • suur valik erineva disainiga juhtpulte sauna interjööriga sobitamiseks
 • ühendada saab saunaseadmed nt valgusti või auruti ja nende funktsioone juhtida

 

 • UKU ühildub erinevate tootjate elektrikeristega, millel on temperatuuri reguleerimise funktsioon ja võimsus kuni 18 kW.

 

 

RedDot disainiauhind on tunnustatud kvaliteedimärgis

Saksamaa Design Zentrum Nordrhein-Westfalen poolt loodud Red Dot disianiauhind on oma iga-aastase 17 000 osalejaga maailma prestiižseim disainiauhind ning on kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini- ja disainikontseptsiooni kategooriates.

Red Dot´i žürii hindab esteetilisust ja funktsionaalsust

HUUMi 2021. aasta topeltvõitu kommenteeris Red Doti asutaja ja tegevjuht professor dr Peter Zec järgmiselt: „Red Dot Award: tootedisaini 2021. aasta võitjad olid sel aastal eriti muljetavaldavad. Nende toodete disain on suurepärane nii esteetilise kui ka funktsionaalsuse poolest. Nii tugevas konkurentsis ei ole kerge domineerida ega pädeva rahvusvahelise žürii tähelepanu võita.”

 

Kokkuvõtteks

HUUMi edu saladus on tegelikult lihtne – kõike, mida me teeme, teeme me südamega. Tõeliste saunasõpradena on meile oluline, et kvaliteetne ja autentne saunaelamus oleks kättesaadav kõigile. Oma keriseid ja juhtpulte valmistades teeme need nii head, et oleksime valmis neid kasutama ise ja soovitama parimale sõbrale.

 

Vaata elektrikerised DROP ja CLIFF ning UKU juhtsüsteem kindlasti ka oma silmaga üle!

 

of sauna Kõik artiklid