Kuidas valida kerise juhtpult?

HUUMi elektrikerist soetades läheb sul selle tööle panemiseks vaja ka juhtpulti. Oleme oma keristele loonud kaugjuhtimise võimekusega juhtsüsteemi UKU ja sellele erineva disainiga juhtpuldid. Valiku tegemine on lihtne, kui saad aru, mida juhtsüsteem teeb, millised on selle kolm mudelit ja milline neist vastab sinu vajadustele.

 

UKU juhtsüsteem lülitab kerise sisse, laseb temperatuuri, taimerit ja muid funktsioone seadistada ning ühendub lisaseadmetega nagu ventilatsioon või auruti.

 

 

Juhtsüsteem on saadaval kolme erineva mudelina ja selle komplekti kuulub klassikaline seinale kinnitatav must juhtpult. Kui soovid puldile teist välimust, saad selle valida erinevate disainivariantide hulgast. Milline juhtsüsteemi mudel võtta, sõltub esmajoones sellest, kas tahad sauna kütte panna vaid puldist või ka mobiilist. Selgitame, mis vahe on juhtsüsteemi mudelitel UKU Local, UKU WiFi ja UKU 4G ja kuidas juhtpult välja valida.

UKU-ga saab kütta nii juhtpuldist kui HUUM mobiiliäpis

 

UKU juhtsüsteemil on kolm mudelit ja põhifunktsioonid on neil kõigil samad. Erinevad mudelid on loodud selleks, et sul oleks võimalik valida:

 • kas sinu sauna juhtimine toimub ilma võrguühenduseta ainult saunas kohapeal (UKU Local)
 • saun ühendub WiFi võrku (UKU WiFi) või
 • saun ühendub 4G mobiilside võrku (UKU 4G).

NB! Kui soetad esialgu UKU Local mudeli, arvates , et sa sauna kaugjuhtimisest huvitatud ei ole, siis hiljem on võimalik sellele lisada WiFi võimekus. Kuidas seda teha, loe meie klienditoe lehelt.

3 UKU juhtsüsteemi mudelit:

 • UKU Local – kütab sauna ainult juhtpuldist saunaruumi seinal
 • UKU WiFi – lisaks juhtpuldile kütab sauna mobiiliäpis üle WiFi võrgu
 • UKU 4G – lisaks juhtpuldile kütab sauna mobiiliäpis üle 4G võrgu

UKU juhtsüsteemi mudelite põhiomadused

 

Vaatame kõigepealt, mida UKU juhtsüsteem teha suudab ja mis selle mudelitel ühist on.

 • Ühildub teiste tootjate elektrikeristega

Kõik kolm juhtsüsteemi mudelit sobivad mistahes tootja elektrikeristele, mis töötavad juhtpuldi abil, on varustatud temperatuuri reguleerimise funktsiooniga ja mille võimsus ei ole suurem kui 18 kW.

 • Seadistab soovitud temperatuuri

Soovitud temperatuuri on võimalik valida vahemikus 40–110 °C.

 • Seadistab sauna kütmise aja

Kütteajaks saab valida 3, 6, 12 või 18 tundi.

 • Võimaldab kütmist alustada taimeriga

Taimerifunktsiooni abil saab valida kütmise algusaja. Näiteks kui soovid, et töölt koju jõudes oleks saun kuum, saad taimeri hommikul enne kodust lahkumist tööle panna. Nii on kuum saun sind soovitud ajal kodus ootamas.

 • Võimaldab saunaseadmeid ühisest puldist juhtida

UKU juhtsüsteemiga saab ühendada ka sauna valgusti/ventilatsiooni ja auruti ning kõiki seadmeid samast puldist juhtida.

 • Muudab sauna kasutamise ohutumaks

Süsteemil on ülekuumenemiskaitse ja ukseandur ning juhtpult on varustatud lapselukuga. Kui temperatuur saunas liiga kõrgeks tõuseb, lülitab ülekuumenemiskaitse kerise välja. Kaitse rakendub umbes 130 °C juures. Ukseandur omakorda takistab kütte käivitamist, kui saunaruumi uks on avatud. Lapselukk ei lase väikestel lastel kerist omal käel sisse lülitada.

Kõigi mudelite komplekti kuulub CLASSIC Black kerise juhtpult

Kõigi juhtsüsteemi mudelitega on kaasas lihtne ja klassikaline plastikust juhtpult CLASSIC Black. Kui soovid, saad selle asemele valida aga mõne teise disainiga HUUMi juhtpuldi.

Kõigil HUUM kerise juhtpultidel on kena ja puhas disain ning neid on lihtne kasutada. Ühest nupust piisab kõigeks ja see annab puldile minimalistliku üldilme.

3 HUUMi juhtpultide sarja:

 • WOOD  – puidust korpusega 
 • GLASS – klaasist korpusega 
 • CLASSIC – plastist korpustega 

 

 • Puitkorpused valmivad käsitööna termotöödeldud saarepuust.
 • Plastkorpuste värvivalikus on: must, valge, hall.
 • Klaaskorpuste mudelid: Glass, Mirror, Gold. 

 

 

Kohapeal juhtimine vs mobiilirakendus

 

Kolme juhtsüsteemi mudeli vahel otsustamiseks pead läbi mõtlema, kas soovid oma sauna juhtida ainult juhtpuldist saunaruumis või ka mobiilirakenduse kaudu.

Kui soovid juhtseadet ainult saunas kasutada, on piisav UKU Local. Kui aga tahad teada, kuidas sauna telefonirakenduses juhtida, loe lähemalt mudelite UKU WiFi ja UKU 4G kohta.

 

 

 

Rakenduse kasutamine sauna kütmiseks aitab sul oma päeva paremini korraldada ja saunas lõõgastumiseks rohkem võimalusi leida. Piisab ainult paarist klikist sinu telefoniekraanil ja koju jõudes on saun juba kuum ja valmis. Saunakütmisest HUUM app rakenduse abil saad lähemalt lugeda meie blogipostitusest “HUUM app teeb sauna kütmise mugavaks”.

UKU WiFi ja UKU 4G erinevad teineteisest võrku ühendumise viisi poolest. Nende kahe juhtsüsteemi mudeli erinevusi selgitame allpool.

UKU Local – sauna juhtimine kohapeal

UKU Local mudelil on olemas kõik samad funktsioonid mis UKU WiFi ja UKU 4G, ainult mobiilirakenduse kaudu juhtimise tugi puudub.

 

 • UKU Local on suurepärane valik, kui eelistad sauna juhtida seinale paigaldatud kerise juhtpuldist.

UKU WiFi – sauna juhtimine mobiilirakenduses

UKU WiFi-t saab juhtida seinalt saunaruumis kohapeal olles, nagu ka UKU Localit.  Lisaks saad selle aga  ühendada oma telefoni paigaldatud HUUM app rakendusega, et sauna eemalt juhtida.

Et juhtpult saaks mobiilirakendusega suhelda, tuleb juhtsüsteem ühendada WiFi-võrguga.

 

 • UKU WiFi sobib kohtadesse, kus WiFi-võrk on juba olemas, nagu näiteks kodud, majutusettevõtted, kontorid jne.

 

UKU WiFi juhtsüsteem on WiFi-põhiste kerise juhtpultide hulgas ainulaadne kahel põhjusel:

 • Esiteks ei pea rakenduse kasutamiseks telefoni ühendama sama WiFi-võrguga, millega saun. See tähendab, et saad sauna kütte panna seal, kus iganes sa parasjagu viibid.
 • Juhtsüsteemi ei ole vaja kaablite abil WiFi ruuteriga ühendada. See ühendub võrguga samal viisil nagu sinu telefon või arvuti. Sa ei pea selleks tegema muud, kui valima õige võrgu ja sisestama parooli.

 

UKU 4G – sauna juhtimine mobiilirakenduses

Nii nagu UKU WiFi, võimaldab ka UKU 4G sauna juhtida puldist või HUUM mobiilirakenduse kaudu.

UKU 4G eelis on, et see ei vaja rakendusega ühenduse loomiseks WiFi-võrku. Selle asemel on see varustatud SIM-kaardiga ja kasutab mobiilset andmesidet. See tähendab, et saad pulti kasutada kõikjal mobiilse andmeside levialas.

 • UKU 4G on hea lahendus, kui sinu saun asub kohas, kus WiFi-ühendus puudub. See sobib näiteks suvilatesse, majast eemal asuvatesse saunadesse ja teisaldatavatesse saunadesse.

Kuna UKU 4G töötab mobiilse andmesidega, kaasneb rakenduse kasutamisega väike tasu. HUUM rakenduse kasutamine UKU 4G-ga on esimesel aastal meie poolt tasuta ning pärast seda maksab 29 eurot aastas.

Aastane tasu sisaldab mobiilirakenduse funktsioone, mobiilset andmesidet, turvalist serverit, piiramatul hulgal rakenduse kasutajate loomise võimalust, rakendust ning juhtpuldi tarkvaravärskendusi. Pulti saab alati kasutada ka ilma mobiilirakenduseta.

Kokkuvõtteks

Milline neist kolmest juhtsüsteemi mudelist valida, sõltub  sellest, kas sulle piisab kui saad sauna kütmist juhtida puldist saunas kohapeal või eelistad suuremat liikumisvabadust ja paindlikumat planeerimist HUUM mobiilirakenduse abil.

 • Vali UKU Local, kui sulle piisab seinale paigaldatud puldist ja sauna distantsilt kütmine ei ole sinu jaoks oluline.

Kui eelistad sauna juhtimiseks kasutada mobiilirakendust, vali UKU WiFi või UKU 4G.

 • UKU WiFi sobib hästi saunadele, mis asuvad WiFi levialas.
 • UKU 4G töötab ka siis, kui saunas pole WiFi-ühendust. Selle jaoks on vaja vaid mobiilse andmeside levi.

 

Vaata kogu HUUMi juhtpultide valikut:

Kerise juhtpuldid
of sauna Kõik artiklid