HUUM kerised – mida teada enne ostmist?

Uuendatud september 23, 2022

Mis teeb HUUM saunakerised eriliseks?

HUUM saunakerised teeb eriliseks nende rahvusvahelisi auhindu võitnud tootedisain, kõrge kvaliteet ja eriliselt mahe ning kauakestev leil. Keriste põhjamaiselt puhas vorm on inspireeritud loodusest ja toob esile kivide naturaalse ilu.

 

HUUM keriste mahe leil tuleb suurest kerisekivide kogusest ning meenutab traditsioonilist puuküttega sauna. Keriste valmistamisel on kasutatud vähe metalli, et kuumus tuleks peamiselt kividest, mitte metallist. Tänu sellele on leiliruumi õhus rohkelt tervislikke negatiivseid ioone.

 

HUUM elektrikeriseid juhib nutikas UKU sauna juhtsüsteem, millega saad valida kütmise aega ja temperatuuri ning ühendada näiteks sauna ventilastiooni või valgustuse. Valides UKU WiFi või UKU 4G mudeli, saad juhtsüsteemi ühendada HUUM mobiilirakendusega, et saun telefoniekraanilt kütte panna just sealt, kus sa parasjagu asud.

Millise suurusega leiliruumi sobivad HUUM saunakerised?

HUUMi keriste seast leiad sobivaid mudeleid nii väiksemasse kui suuremasse leiliruumi, vahemikus 3.5-35 m³.

Millise võimsusega keris on minu saunale sobiv?

Kerise võimsus tuleks valida leiliruumi suuruse ja isolatsiooni põhjal.

 

Rusikareegli järgi läheb vaja 1 kW võimsust, et kütta 1 m³ leiliruumi. Kui keris on liiga väikese võimsusega, kütab see sauna liiga aeglaselt, ei anna piisavalt leili ja võib kiiremini läbi põleda. Liiga võimas keris probleeme ei põhjusta, kuid seda vaid juhul, kui sel on termostaat ning seda kasutatakse korrektselt.

 

Oluline asi, mida silmas pidada, on leiliruumi isolatsioon. Kui leiliruumis on isoleerimata tellistest, plaatidest, klaasist või palkidest seinu, tuleks leiliruumi mõõtmete arvutamisel iga sellise seina ruutmeetri kohta liita sauna ruumalale 1,5 m³.

 

Leiliruumi ruumala saab arvutada meie saunakalkulaatori abiga. Kui soovid leiliruumi ruumala ise arvutada, korruta leiliruumi pikkus, laius ja kõrgus meetrites. Seejärel arvuta isoleerimata tellistest, plaatidest, klaasist ja palkidest seinte pindala (m²), korruta see 1,5-ga ja liida eelmisele tulemusele. Arvutuse tulemuseks on leiliruumi ruumala (m³), mille põhjal saad valida sobiva võimsusega kerise. Kui võimsus langeb kahe erineva väärtuse vahele, soovitame valida suurema võimsusega kerise.

Kui kaua võtab sauna kütmine aega?

Kui keris on õige suurusega, siis on kütmise kiirus umbes 10 °C iga 8 minutiga, saavutades 80 °C ühe tunniga.

Milliseid kerisekive võib HUUM keristes kasutada?

Soovitame kasutada naturaalseid ja ümaraid kerisekive. Meie tootevalikus on oliviindiabaasist kerisekivid, mis on helehallid, ümarad, suure soojusmahutavusega ja vastupidavad. Dekoratiivseid kive ei ole soovitatav kerises kasutada, kuna need võivad kergesti puruneda.

Mis materjalist on HUUM kerised valmistatud?

HUUM kerised on valmistatud roostevabast terasest. Loe keriste tootmise kohta rohkem valmistamise lehelt.

Kus on HUUM kerised valmistatud?

Kõik HUUM saunakerised ja keriste juhtpuldid on valmistatud Eestis.

Kust saab HUUMi kerised osta?

Leia kauplus lehel on välja toodud kauplused, e-poed ja saunaehitusfirmad, kus müüakse HUUMi keriseid.

Kui pikk on keriste garantii?

HUUMi keristele kehtib garantii 5 aastat.

Mis kuulub kerise komplekti?

Komplekti kuuluvad keris ja vastavalt mudelile reguleeritavad jalad või seinakinnitus. Komplekti ei kuulu kerisekivid, kerise juhtpult ega toitekaabel.

Kes võib elektrikerist paigaldada?

Ainult sertifitseeritud elektrik võib paigaldada kaableid ja ühendada kerise elektrivõrku.

Missugust kaabeldust on vaja kerise paigaldamiseks?

Kaablite paigaldamise juhised leiad iga toote paigaldusjuhendist. Kaablid peaks paigaldama sertifitseeritud elektrik.

Kuidas saan enda olemasoleva saunakerise HUUMi kerisega asendada?

 

Kas sinu praegune keris töötab juhtpuldiga või on tegemist mehaanilise kerisega?

 

Kui sinu praegune keris töötab juhtpuldiga, millel on temperatuuri reguleerimise funktsioon, piisab lihtsalt kerise väljavahetamisest. Paigalda keris vastavalt toote paigaldusjuhendile ja sertifitseeritud elektriku abiga.

 

Kas sul on mehaaniline keris, mis töötab ilma juhtpuldita ja lüliti on kerise küljes?

 

Sellisel juhul tuleb sul lisaks kerisele hankida ka kerise juhtpult, millel on temperatuuri reguleerimise funktsioon ja paigaldada mõned kaablid. Paigalda keris vastavalt toote paigaldusjuhendile ja sertifitseeritud elektriku abiga. Oluline on teada, et kerise paigaldamisel osutub tõenäoliselt vajalikuks ka mõningate kaablite paigaldamine seina sisse.

Kas see artikkel oli sulle kasulik?